Holdturneringen – uge 41 og uge 42


Resultaterne vises dag for dag, detaljer om kampene kan ses ved at klikke på linket “Holdturnering: tabeller”

Kampe uge 42 (efterårsferien)

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
14-10-2019 19:00 Østserien Kreds 2 Greve 1 Dragør 2
15-10-2019 19:00 Serie 4 Kreds 20 Ballerup 6 Slangerup 1
15-10-2019 19:30 Serie 2 Kreds 7 Esrum 1 Jægerspris 2
16-10-2019 19:00 Serie 3 Kreds 15 Hakoah 2 Stefan 3
16-10-2019 19:30 Serie 2 Kreds 11 Raklev G&I 1 TIK Taastrup 3
16-10-2019 19:30 Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Amager 4
17-10-2019 19:30 Serie 1 Kreds 6 TIK Taastrup 1 Ejby BTK 1

Fredag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Serie 4 Kreds 23 Mågevej United 1 Karlslunde 4  7-3

Torsdag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Københavns BTK 1  12-2
Serie 1 Kreds 3 Jægerspris 1 Team Egedal 1  11-3
Serie 1 Kreds 4 CIK 1 Brønshøj 3  10-4
Serie 1 Kreds 4 Herlev 4 Stefan 1  8-6
Serie 1 Kreds 5 Tølløse 2 Herlev 5  7-7
Serie 1 Kreds 5 Fårevejle 1 Kvik Næstved 2  2-12
Serie 1 Kreds 5 Brønshøj 2 Greve 3  5-9
Serie 1 Kreds 6 AF Sorø BTK 1 Karlslunde 1  10-4
Serie 2 Kreds 12 Slagelse 2 Kvik Næstved 4  4-10
Serie 2 Kreds 12 Skensved 2 Roskilde 7  7-7
Serie 2 Kreds 7 Herlev 7 Brønshøj 6  12-2
Serie 2 Kreds 9 B 77 1 PI, Kbh 1  10-4
Serie 2 Kreds 9 Brønshøj 5 Københavns BTK 3  6-8
Serie 3 Kreds 14 Fredensborg 1 Herlev 9  10-0
Serie 3 Kreds 15 Hvidovre Bordtennis 6 B 77 4  5-5
Serie 3 Kreds 17 Årby 1 Lejre 2  3-7
Serie 3 Kreds 18 Næstved B. 6 NFBTK 1  5-5
Serie 4 Kreds 20 Frederiksværk 5 Hillerød GI 10  7-3
Serie 4 Kreds 22 B 77 6 Greve 6  0-10
Serie 4 Kreds 23 Posten, Kbh 2 B 77 5  2-8
Serie 4 Kreds 24 Skensved 4 Lejre 3  7-3

Onsdag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Østserien Kreds 1 Amager 4 Frederiksværk 1  11-3
Østserien Kreds 1 Ballerup 1 Helsingør 1  4-10
Østserien Kreds 1 Hillerød GI 4 Hvidovre Bordtennis 2  9-5
Østserien Kreds 2 Trelleborg 1 Brønshøj 1  6-8
Østserien Kreds 2 Hvidovre Bordtennis 1 Ballerup 2  8-6
Østserien Kreds 2 Hillerød GI 5 Skensved 1  5-9
Serie 1 Kreds 3 Virum 5 Herlev 3  2-12
Serie 1 Kreds 3 Helsingør 2 Frederiksværk 2  13-1
Serie 1 Kreds 4 Gladsaxe 1 Amager 5  9-5
Serie 1 Kreds 4 Københavns BTK 2 Helsingør 3  8-6
Serie 1 Kreds 5 Roskilde 6 Hvidovre Bordtennis 3  8-6
Serie 1 Kreds 6 Svalebæk 1 Roskilde 5  8-6
Serie 2 Kreds 10 B 77 2 Haslev 1  12-2
Serie 2 Kreds 10 Hvidovre Bordtennis 4 Greve 4  6-8
Serie 2 Kreds 10 Roskilde 8 BSI 1  6-8
Serie 2 Kreds 11 TIK Taastrup 3 Slagelse 1  4-10
Serie 2 Kreds 12 Trelleborg 2 Skensved 2  3-11
Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Furesø 3  8-6
Serie 2 Kreds 9 Frederiksberg BTK 4 Amager 6  6-8
Serie 3 Kreds 13 Virum 6 Fredensborg 2  10-0
Serie 3 Kreds 13 Furesø 4 Frederiksværk 3  6-4
Serie 3 Kreds 13 Herlev 8 Kildeskoven 4  4-6
Serie 3 Kreds 14 Frederiksberg BTK 6 Allerød 5  4-6
Serie 3 Kreds 14 Kildeskoven 3 Brønshøj 7  9-1
Serie 3 Kreds 14 Københavns BTK 5 Amager 7  2-8
Serie 3 Kreds 15 Brønshøj 8 Københavns BTK 6  1-9
Serie 3 Kreds 16 Hvidovre Bordtennis 7 Gundsølille 1  5-5
Serie 3 Kreds 17 Amager 8 Hvidovre Bordtennis 5  6-4
Serie 3 Kreds 17 Greve 5 Dragør 3  8-2
Serie 3 Kreds 18 Slagelse 3 Kvik Næstved 6  8-2
Serie 4 Kreds 19 Hillerød GI 9 Allerød 7  4-6
Serie 4 Kreds 20 Herlev 10 Ballerup 6  5-5
Serie 4 Kreds 21 Brøndby BC 4 Furesø 5  2-8
Serie 4 Kreds 22 Brøndby BC 3 Hvidovre Bordtennis 8  6-4
Serie 4 Kreds 23 Haslev 2 Vig 1  4-6
Serie 4 Kreds 23 Amager 12 PI, Kbh 4  5-5
Serie 4 Kreds 23 Brøndby BC 5 AIF 3  3-7
Serie 4 Kreds 24 Trelleborg 3 Næstved B. 8  6-4
Serie 4 Kreds 24 Næstved B. 7 Kvik Næstved 7  4-6
Serie 4 Kreds 24 Haslev 3 AF Sorø BTK 6  6-4

Tirsdag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Østserien Kreds 1 Level AC 1 Virum 4  6-8
Serie 1 Kreds 3 Allerød 2 Frederiksberg BTK 2  10-4
Serie 1 Kreds 4 Frederiksberg BTK 1 DTU 1  13-1
Serie 1 Kreds 5 AIF 1 TIK Taastrup 2  10-4
Serie 1 Kreds 6 Kvik Næstved 3 Næstved B. 4  5-9
Serie 2 Kreds 10 Karlslunde 2 Brøndby BC 1
Serie 2 Kreds 10 Glostrup 1 Posten, Kbh 1  8-6
Serie 2 Kreds 11 Rødvig G&I 2 Raklev G&I 1  8-6
Serie 2 Kreds 12 Kvik Næstved 5 AF Sorø BTK 2  6-8
Serie 2 Kreds 12 Rødvig G&I 1 Nyråd 3  6-8
Serie 2 Kreds 7 Team Egedal 2 Hillerød GI 7
Serie 2 Kreds 7 Ballerup 3 Allerød 3  8-6
Serie 2 Kreds 8 KFUM 1 Frederiksberg BTK 3  3-11
Serie 2 Kreds 8 Herlev 6 Kildeskoven 2  9-5
Serie 2 Kreds 8 Brønshøj 4 HBK 89 1  5-9
Serie 3 Kreds 13 Jægerspris 3 Virum 6  3-7
Serie 3 Kreds 13 Allerød 6 Esrum 2  7-3
Serie 3 Kreds 13 Fredensborg 2 Hillerød GI 8  4-6
Serie 3 Kreds 14 Ballerup 5 Gladsaxe 2  2-8
Serie 3 Kreds 15 Frederiksberg BTK 5 KFUM 2  1-9
Serie 3 Kreds 16 Karlslunde 3 Brøndby BC 2  5-5
Serie 3 Kreds 16 Amager 10 Solrød 1  2-8
Serie 3 Kreds 16 Reerslev 1 B 77 3  5-5
Serie 3 Kreds 17 Skelgården 1 Glostrup 2  4-6
Serie 3 Kreds 18 AF Sorø BTK 4 Næstved B. 5  5-5
Serie 3 Kreds 18 Ejby BTK 2 Skensved 3  7-3
Serie 4 Kreds 19 Frederiksværk 4 Fredensborg 3  4-6
Serie 4 Kreds 19 Esrum 3 Jægerspris 4  0-10
Serie 4 Kreds 20 Slangerup 1 Stenløse 1  5-5
Serie 4 Kreds 20 Jægerspris 5 Furesø 7  4-6
Serie 4 Kreds 21 Frederiksberg BTK 7 Brønshøj 9  1-9
Serie 4 Kreds 21 B 77 7 Københavns BTK 8  7-3
Serie 4 Kreds 22 Gundsølille 2 AIF 4  6-4
Serie 4 Kreds 24 AF Sorø BTK 5 Roskilde 9  3-7

Mandag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Østserien Kreds 1 Københavns BTK 1 Allerød 1  7-7
Østserien Kreds 2 Amager 3 Næstved B. 3  8-6
Serie 2 Kreds 11 AIF 2 Fårevejle 2  9-5
Serie 2 Kreds 11 Roskilde 9 Lejre 1  8-6
Serie 2 Kreds 12 AF Sorø BTK 3 Trelleborg 2  9-5
Serie 2 Kreds 8 Furesø 2 Københavns BTK 4  9-5
Serie 2 Kreds 8 Allerød 4 Ballerup 4  12-2
Serie 2 Kreds 9 Stefan 2 HBK 89 2  7-7
Serie 3 Kreds 15 HBK 89 3 Amager 9  4-6
Serie 3 Kreds 16 PI, Kbh 2 Vallensbæk 1  1-9
Serie 4 Kreds 19 Dalby 1 Helsingør 5  3-7
Serie 4 Kreds 21 Amager 11 Lavia 1  2-8
Serie 4 Kreds 22 PI, Kbh 3 Københavns BTK 7  6-4
Veteran C, kreds 34 Slangerup 1 Vallensbæk 2  4-1

 

Mandag (test af format)

Række Hjemmehold Udehold Resultat
ØBTU Senior Serie 3 Kreds 16 PI, Kbh 2 Vallensbæk 1 1-9 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 4 Kreds 22 PI, Kbh 3 Københavns BTK 7 6-4 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 2 Kreds 8 Furesø 2 Københavns BTK 4 9-5 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 2 Kreds 8 Allerød 4 Ballerup 4 12-2 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 2 Kreds 9 Stefan 2 HBK 89 2 7-7 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 2 Kreds 11 AIF 2 Fårevejle 2 9-5 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 3 Kreds 15 HBK 89 3 Amager 9 4-6 Kampseddel
ØBTU Senior Østserien Kreds 2 Amager 3 Næstved B. 3 8-6 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 2 Kreds 11 Roskilde 9 Lejre 1 8-6 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 2 Kreds 12 AF Sorø BTK 3 Trelleborg 2 9-5 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 4 Kreds 19 Dalby 1 Helsingør 5 3-7 Kampseddel
ØBTU Senior Serie 4 Kreds 21 Amager 11 Lavia 1 2-8 Kampseddel
ØBTU Senior Østserien Kreds 1 Københavns BTK 1 Allerød 1 7-7 Kampseddel
ØBTU Veteran 40 Veteran C, kreds 34 Slangerup 1 Vallensbæk 2 4-1 Kampseddel