Holdkampe – resultater


Resultaterne fra lørdagens kampe – ikke så mange resultater indtastet her kl. 20.00.

Se detaljer omkring ØBTU kampene via linket, “Holdturnering – Tabeller”.

Blanke resultatfelter skyldes at kampen ikke er blevet indberettet endnu.

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Puslinge – slutspil B, kreds 52 Virum 1 Team Egedal 1
Puslinge – slutspil B, kreds 52 Hvidovre Bordtennis 1 Amager 2
Puslinge – slutspil B, kreds 52 Virum 1 Amager 2
Puslinge – slutspil B, kreds 52 Hvidovre Bordtennis 1 Team Egedal 1
Ungdom o/12 A, kreds 36 Slagelse 1 Ejby BTK 1  5-5
Ungdom o/12 A, kreds 36 Roskilde 1 Ejby BTK 2  9-1
Ungdom o/12 A, kreds 36 Københavns BTK 1 Jægerspris 1
Ungdom o/12 A, kreds 36 Virum 1 Hillerød GI 1
Ungdom o/12 A, kreds 36 Slagelse 1 Ejby BTK 2  8-2
Ungdom o/12 A, kreds 36 Roskilde 1 Ejby BTK 1  5-5
Ungdom o/12 A, kreds 36 Københavns BTK 1 Hillerød GI 1
Ungdom o/12 A, kreds 36 Virum 1 Jægerspris 1
Ungdom o/12 C, kreds 38 Vig 1 Roskilde 3  1-9
Ungdom o/12 D, kreds 39 Brønshøj 1 Ejby BTK 3
Ungdom o/12 D, kreds 39 Ejby BTK 3 B 77 1  0-10
Ungdom o/12 D, kreds 39 Brønshøj 1 B 77 1  0-10
Ungdom o/12 E, kreds 40 Team Egedal 2 Team Egedal 1
Ungdom o/12 E, kreds 40 Furesø 1 Allerød 2
Ungdom o/12 E, kreds 40 Team Egedal 2 Allerød 2
Ungdom o/12 E, kreds 40 Furesø 1 Team Egedal 1
Ungdom u/12 B, kreds 42 Virum 2 Amager 2  9-1
Ungdom u/12 B, kreds 42 Gladsaxe 1 Amager 3  3-7
Ungdom u/12 B, kreds 42 Virum 2 Amager 3  6-4
Ungdom u/12 B, kreds 42 Gladsaxe 1 Amager 2  1-9
Ungdom u/12 C, kreds 43 Virum 4 Virum 3
Veteran 40 A, kreds 31 AIF 1 Allerød 1  4-1
Veteran 40 A, kreds 31 Glostrup 1 TIK Taastrup 1  1-4
Veteran 40 A, kreds 31 Haslev 1 Helsingør 2  1-4
Veteran 40 A, kreds 31 BSI 1 Allerød 1  3-2
Veteran 40 A, kreds 31 AIF 1 Helsingør 2  5-0
Veteran 40 A, kreds 31 Haslev 1 Glostrup 1  2-3
Veteran 40 A, kreds 31 BSI 1 TIK Taastrup 1  1-4
Veteran 40 B, kreds 32 Amager 2 TIK Taastrup 2  2-3
Veteran 40 B, kreds 32 AIF 2 Amager 3  0-5
Veteran 40 B, kreds 32 Holbæk 1 Furesø 1  2-3
Veteran 40 B, kreds 32 Roskilde 1 Amager 4  4-1
Veteran 40 B, kreds 32 Roskilde 1 Holbæk 1  3-2
Veteran 40 B, kreds 32 Furesø 1 AIF 2  5-0
Veteran 40 B, kreds 32 Amager 3 TIK Taastrup 2  2-3
Veteran 40 B, kreds 32 Amager 4 Amager 2  3-2
Veteran 50 A, kreds 33 Hvidovre Bordtennis 1 Karlslunde 1  4-1
Veteran 50 A, kreds 33 Rødvig G&I 1 Holme Olstrup 1  1-4
Veteran 50 A, kreds 33 TIK Taastrup 1 Dragør 1  5-0
Veteran 50 A, kreds 33 AIF 1 Jægerspris 1  0-5
Veteran 50 A, kreds 33 AIF 1 TIK Taastrup 1  0-5
Veteran 50 A, kreds 33 Dragør 1 Rødvig G&I 1  0-5
Veteran 50 A, kreds 33 Holme Olstrup 1 Karlslunde 1  5-0
Veteran 50 A, kreds 33 Jægerspris 1 Hvidovre Bordtennis 1  4-1
Veteran 50 B, kreds 34 Ballerup 1 Posten, Kbh 1
Veteran 50 B, kreds 34 AF Sorø BTK 1 Ballerup 2
Veteran 50 B, kreds 34 Ejby BTK 1 Jægerspris 2
Veteran 50 B, kreds 34 Hvidovre Bordtennis 2 Vallensbæk 1
Veteran 50 B, kreds 34 Hvidovre Bordtennis 2 Ejby BTK 1
Veteran 50 B, kreds 34 Jægerspris 2 AF Sorø BTK 1
Veteran 50 B, kreds 34 Ballerup 2 Posten, Kbh 1
Veteran 50 B, kreds 34 Vallensbæk 1 Ballerup 1
Veteran 50 C, kreds 35 Brønshøj 3 Dragør 2  5-0
Veteran 50 C, kreds 35 Græsted 1 Amager 3  0-5
Veteran 50 C, kreds 35 Karlslunde 2 Slangerup 1  5-0
Veteran 50 C, kreds 35 Karlslunde 2 Græsted 1  5-0
Veteran 50 C, kreds 35 Amager 3 Dragør 2  0-5
Veteran 50 C, kreds 35 Slangerup 1 Brønshøj 3  3-2