Række- og kredsinddeling 2018/19


ØSTSERIEN, HERRER

KREDS 1

KREDS 2

 Allerød 1  Amager 3
 Amager 4  Greve 1
 Ballerup 2  Herlev 3
 Frederiksberg BM 1  Hvidovre 2
 Greve 2  Level AC 1
 Helsingør 1  Hillerød 5
 Hillerød 4  Næstved Bordtennis 4
 Jægerspris 1  Roskilde 4
 Kildeskoven 1  Skensved 1
 Virum 4  Sørbymagle 1

 

SERIE 1

KREDS 3

KREDS 4

KREDS 5

KREDS 6

 Allerød 3  Allerød 2  Amager 5  AF Sorø 1
 DTU 1  Brønshøj 5  Brønshøj 4  Ejby 1
 Esrum 1  CIK 1  Dragør 2  Kvik Næstved 2
 Frederiksværk 1  Frederiksberg BTK 1  Tølløse 2  Nyråd 2
 Gladsaxe 1  Helsingør 2  Herlev 4  Næstved Bordtennis 5
 Helsingør 3  Herlev 6  Hvidovre 4  Rødvig 1
 Herlev 5  Greve 3  Karlslunde 1  Slagelse 1
 Hillerød 6  Hvidovre 3  Københavns BTK 5  Svalebæk 1
 Københavns BTK 4  Københavns BTK 3  Roskilde 4  Trelleborg 1
 Virum 5  Stefan 1  TIK-Taastrup 1  NFBTK 1

 

SERIE 2

KREDS 7

KREDS 8

KREDS 9

KREDS 10

 Allerød 4  Ballerup 3  Amager 7  Amager 6
 Brønshøj 6  Brønshøj 7  B77 2  B77 1
 Dalby 1 (holdet er trukket)  Frederiksberg BTK 2  Brønshøj 8  Brønshøj 9
 Esrum 2  Furesø 2  Furesø 1  BSI 1
 Fredensborg 1  Herlev 7  Hakoah 1  Dragør 3
 Frederiksværk 2  Kildeskoven 2  HBK 89 1  Glostrup 1
 Furesø 3  Københavns BTK 7  Herlev 8  Hvidovre 5
 Helsingør 4  Stenløse 1  KFUM 1  Posten 1
 Hillerød 7  Team Egedal 1  Københavns BTK 6  Roskilde 8
 Jægerspris 2  PI 1  TIK-Taastrup 3

KREDS 11

KREDS 12

    
 AIF 1  AF Sorø 2
 Ejby 2  Kvik Næstved 3
 Fårevejle 1  Kvik Næstved 4
 Greve 4  Nyråd 3
 Holbæk 1  Roskilde 7
 Karlslunde 2  Rødvig 2
 Lejre 1  Slagelse 2
 Roskilde 6  Sørbygmagle 2
 Skensved 2  TIK-Taastrup 2
 TIK-Taastrup 4

  

SERIE 3

KREDS 13

KREDS 14

KREDS 15

KREDS 16

 Allerød 5  Amager 8  Amager 10  Amager 9
 Fredensborg 2  B77 4  B 77 3  B 77 5
 Frederiksværk 3  Gundsølille 1  Brønshøj 10  Brønshøj 11
 Furesø 4  Hakoah 2  Fredreriksberg BTK 4  Frederiksberg BTK 3
 Gladsaxe 2  HBK 89 2  HBK 89 3  Glostrup 2
 Helsingør 5  Herlev 10  Hvidovre 8  Hvidovre 6
 Herlev 9  Hillerød 8  KFUM 2  Københavns BTK 8
 Hillerød 9  Kildeskoven 3  Kildeskoven 5  PI 3
 Jægerspris 3  Københavns BTK 10  Københavns BTK 9  Skelgården 1
 Kildeskoven 4  Stefan 2  PI 2  Vallensbæk 1

 

KREDS 17

KREDS 18

 
 AIF 2  Ejby 3
 Brøndby 1  Frem Sakskøbing 1
 Fårevejle 2  Greve 5
 Haslev 1  Karlslunde 3
 Hvidovre 7  Kvik Næstved 5
 Ishøj 1  Næstved Bordtennis 6
 Lejre 2  Rødvig 3
 Reerslev 1  Skensved 3
 Roskilde 9  Slagelse 3
 Årby 1  Solrød 1

 

SERIE 4

KREDS 19

KREDS 20

KREDS 21

KREDS 22

 Allerød 6  Cito 2 B 77 6  Amager 11
 Fredensborg 3  Fredensborg 4  Ballerup 4  Brøndby 2
 Frederiksværk 5  Frederiksberg BTK 5  Cito 1  Ejby 5
 Furesø 5  Frederiksværk 4  Gundsølille 2  Hvidovre 9
 Helsingør 7  Hakoah 3  Herlev 11  IHS 1
 Hillerød 10  Helsingør 6  Københavns BTK 11  Mågevej United 1
 Jægerspris 4  Stefan 3  Lavia 1  PI 4
 Slangerup 1  Virum 6  Smørum 1  Posten 2
 Stenløse 2  Dalby 1  Esrum 3  Vig 1

 

KREDS 23

KREDS 24

   
 AIF 3  AF Sorø 3
 Benløse 1  AF Sorø 4
 Ejby 4  Haslev 2
 Greve 6  Kvik Næstved 6
 Haslev 3  NFBTK 2
 Karlslunde 4  Næstved Bordtennis 7
 Lejre 3  Næstved Bordtennis 8
 Skensved 4  Slagelse 4
 Vallensbæk 2  Trelleborg 2

SERIE 5

KREDS 26

KREDS 27

KREDS 28

 Hold 1  Hold 1  Hold 1
 Hold 2  Hold 2  Hold 2
 Hold 3  Hold 3  Hold 3
 Hold 4  Hold 4  Hold 4
 Hold 5  Hold 5  Hold 5

VETERAN

A, KREDS 31

A, KREDS 32

 Dragør 1  Furesø 1
 Hvidovre 1  Haslev 1
 Jægerspris 1  Holbæk 1
 Karlslunde 1  Jægerspris 2
 Posten 1  Rødvig 1
 TIK-Taastrup 1 TIK-Taastrup 2

 

B, KREDS 33 

B, KREDS 34

 Allerød 1  Allerød 1
 Amager 2  Amager 2
 Ballerup 2  Ballerup 2
 Hvidovre 3  Hvidovre 3
 Karlslunde 2  Karlslunde 2
 Vallensbæk 1  Vallensbæk 1

 

C, KREDS 35

 Amager 4
 Ballerup 3
 Brønshøj 3
 Dragør 2
 Posten 2
 Slangerup 1

 

HERRE UNGDOM OVER 12 ÅR

A, KREDS 36

B, KREDS 37

C, KREDS 38

D, KREDS 39

 Amager 1  Allerød 1  Brøndby 2  AF Sorø 1
 Ejby 1  B77 1  Dragør 1  Københavns BTK 2
 Helsingør 1  Bornholms BTK 1  Ejby 2  B77 2
 Hillerød 1  Brøndby 1  Gladsaxe 1  Hillerød 3
 Københavns BTK 1  Hvidovre 1  Hillerød 2  Hvidovre 2
 Roskilde 1  Slangerup 1  Næstved Bordtennis 1  Slagelse 1
 Roskilde 2  Virum 2  Roskilde 3  Smørum 1
 Virum 1  Virum 3  Team Egedal 1  Jægerspris 1

E, KREDS 40

     
 Allerød 2
 Amager 2
 Amager 3
 Furesø 1
 Roskilde 4
 Team Egedal 2
 Vig 1

 

 HERRE UNGDOM UNDER 12 ÅR

A, KREDS 41

B, KREDS 42

C, KREDS 43

 
 Allerød 1  Amager 3  Gladsaxe 2
 Amager 1  Gladsaxe 1  NFBTK 1
 Amager 2  Helsingør 1  Næstved Bordtennis 1
 Frederiksberg BTK 1  Hvidovre 3  Roskilde 2
 Hillerød 1  Roskilde 1  Team Egedal 1
 Hvidovre 1  Slangerup 1  Virum 2
 Hvidovre 2  Virum 1  Virum 3
 Kvik Næstved 1  Amager 4

 

PUSLINGE DRENGE B (følger primo november)

KREDS 44

     
 Hold 1
 Hold 2
 Hold 3
 Hold 4
 Hold 5
 Hold 6
 Hold 7
 Hold 8
 Hold 9
 Hold 10

PIGER (følger primo november)

KREDS 45

     
 Hold 1
 Hold 2
 Hold 3
 Hold 4
 Hold 5
 Hold 6
 Hold 7
 Hold 8
 Hold 9
 Hold 10


Stiga er sponsor for ØstDanmarks Bordtennis union