Ungdoms Final 4 i holdturneringen


Der resterer nu kun 1-2 weekendsamlinger i ungdomsrækkerne under og over 12 år og hos pigerne. Dermed er grundspillet færdigspillet.

Lørdag den 21. april spiller de 4 bedst placerede hold i hver række (A, B, C, D og E) medalje slutspil i Valbyhallen.

Nr. 1 i grundspillet møder nr. 4 i den ene semifinale, mens nr. 2 og 3 mødes i den anden semifinale. De 2 vindere spiller så finale om guld og sølvmedaljer, mens de to tabere har spillet færdigt og modtager begge bronzemedaljer.

Det er ikke tilladt at forstærke holdene til slutspillet, reglen er:

·        En spiller, der ikke i sæsonen har spillet på hold, må kun benyttes på et hold, hvor spillerens aktuelle ratingtal ikke overstiger det aktuelle ratingtal for den spiller, pågældende erstatter.

·        Der må altid benyttes reserver fra et lavere rangerende hold.

Det er selvfølgelig de spillere, der har spillet på holdene i grundspillet, som også skal spille med i finalespillet.

Hilsen Turneringsudvalget

Kampprogrammet

HERRE UNGDOM A OVER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

HERRE UNGDOM B OVER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

HERRE UNGDOM C OVER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

HERRE UNGDOM D OVER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

HERRE UNGDOM E OVER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

HERRE UNGDOM A UNDER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

HERRE UNGDOM B UNDER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

HERRE UNGDOM C UNDER 12 ÅR

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 13.00

PIGER

Semifinaler Lø.21-4 10.00 Nr.1 – Nr.4 Lø.21-4 10.00 Nr.2 – Nr.3 Finale Lø.21-4 12.00