Holdturneringen – kampene i uge 11


Resultaterne vises dag for dag, detaljer om kampene kan ses ved at klikke på linket “Holdturnering: tabeller

Onsdag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Østserien Kreds 1 Virum 4 Helsingør 1  7-7
Østserien Kreds 2 Greve 1 Trelleborg 1  5-9
Østserien Kreds 2 Hvidovre Bordtennis 1 Brønshøj 1  12-2
Serie 1 Kreds 3 Helsingør 2 Allerød 2  8-6
Serie 1 Kreds 4 Københavns BTK 2 Gladsaxe 1  10-4
Serie 1 Kreds 5 Herlev 5 Hvidovre Bordtennis 3  9-5
Serie 1 Kreds 5 Roskilde 6 Fårevejle 1  8-6
Serie 2 Kreds 10 Karlslunde 2 Haslev 1  4-10
Serie 2 Kreds 10 Hvidovre Bordtennis 4 B 77 2  12-2
Serie 2 Kreds 10 Brøndby BC 1 Greve 4  10-4
Serie 2 Kreds 12 Roskilde 7 AF Sorø BTK 2  6-8
Serie 2 Kreds 7 Hillerød GI 7 Furesø 3  10-4
Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Esrum 1  10-4
Serie 2 Kreds 9 Amager 6 Stefan 2  12-2
Serie 2 Kreds 9 Frederiksberg BTK 4 HBK 89 2  9-5
Serie 2 Kreds 9 Hakoah 1 PI, Kbh 1  8-6
Serie 3 Kreds 13 Herlev 8 Fredensborg 2  4-6
Serie 3 Kreds 13 Furesø 4 Virum 6  3-7
Serie 3 Kreds 14 Kildeskoven 3 Amager 7  5-5
Serie 3 Kreds 16 B 77 3 Amager 10  4-6
Serie 3 Kreds 16 Brøndby BC 2 Vallensbæk 1  6-4
Serie 3 Kreds 17 Hvidovre Bordtennis 5 Greve 5  5-5
Serie 4 Kreds 20 Hillerød GI 10 Ballerup 6
Serie 4 Kreds 20 Herlev 10 Slangerup 1  4-6
Serie 4 Kreds 21 Københavns BTK 8 Cito 1  3-7
Serie 4 Kreds 22 AIF 4 Brøndby BC 3
Serie 4 Kreds 23 PI, Kbh 4 Karlslunde 4  6-4
Serie 4 Kreds 23 Haslev 2 AIF 3
Serie 4 Kreds 23 Amager 12 B 77 5  7-3
Serie 4 Kreds 24 Næstved B. 7 Trelleborg 3  7-3
Serie 4 Kreds 24 Haslev 3 Roskilde 9  0-10
Serie 4 Kreds 24 AF Sorø BTK 6 AF Sorø BTK 5  4-6

Tirsdag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Østserien Kreds 1 Level AC 1 Frederiksværk 1  8-6
Serie 1 Kreds 06 Kvik Næstved 3 Roskilde 5  8-6
Serie 2 Kreds 10 Glostrup 1 BSI 1  12-2
Serie 2 Kreds 11 Lejre 1 Holbæk BTK 1  10-4
Serie 2 Kreds 12 Kvik Næstved 5 Slagelse 2  14-0
Serie 2 Kreds 12 Rødvig G&I 1 Trelleborg 2  14-0
Serie 2 Kreds 07 Allerød 3 Team Egedal 2  12-2
Serie 2 Kreds 08 Ballerup 4 Københavns BTK 4  6-8
Serie 2 Kreds 08 Kildeskoven 2 Brønshøj 4  7-7
Serie 2 Kreds 08 Herlev 6 HBK 89 1  3-11
Serie 3 Kreds 13 Frederiksværk 3 Hillerød GI 8  3-7
Serie 3 Kreds 13 Esrum 2 Herlev 8  7-3
Serie 3 Kreds 13 Allerød 6 Kildeskoven 4  7-3
Serie 3 Kreds 13 Fredensborg 2 Jægerspris 3  2-8
Serie 3 Kreds 14 Brønshøj 7 Herlev 9  8-2
Serie 3 Kreds 14 Allerød 5 Ballerup 5  9-1
Serie 3 Kreds 14 Frederiksberg BTK 6 Gladsaxe 2  4-6
Serie 3 Kreds 15 Frederiksberg BTK 5 Stefan 3  8-2
Serie 3 Kreds 15 KFUM 2 Hakoah 2  1-9
Serie 3 Kreds 16 Karlslunde 3 Gundsølille 1  5-5
Serie 3 Kreds 16 Reerslev 1 Solrød 1  10-0
Serie 3 Kreds 18 AF Sorø BTK 4 Slagelse 3  8-2
Serie 4 Kreds 19 Frederiksværk 4 Dalby 1  6-4
Serie 4 Kreds 19 Jægerspris 4 Hillerød GI 9  3-7
Serie 4 Kreds 19 Esrum 3 Allerød 7  8-2
Serie 4 Kreds 21 Frederiksberg BTK 7 Furesø 5  5-5
Serie 4 Kreds 21 B 77 7 Lavia 1  9-1
Serie 4 Kreds 21 Brønshøj 9 Brøndby BC 4  5-5
Serie 4 Kreds 22 Gundsølille 2 Hvidovre Bordtennis 8  8-2

Mandag

Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
Østserien Kreds 1 Københavns BTK 1 Hvidovre Bordtennis 2  10-4
Østserien Kreds 2 Amager 3 Skensved 1  8-6
Serie 1 Kreds 3 Furesø 1 Frederiksberg BTK 2  2-12
Serie 1 Kreds 5 Greve 3 AIF 1  8-6
Serie 2 Kreds 08 Furesø 2 KFUM 1  9-5
Serie 2 Kreds 10 Posten, Kbh 1 Roskilde 8  7-7
Serie 2 Kreds 11 Roskilde 9 Slagelse 1
Serie 2 Kreds 12 AF Sorø BTK 3 Nyråd 3  6-8
Serie 3 Kreds 15 HBK 89 3 Københavns BTK 6  4-6
Serie 3 Kreds 18 NFBTK 1 Ejby BTK 2  9-1
Serie 4 Kreds 20 Smørum 1 Jægerspris 5  9-1
Serie 4 Kreds 23 Vig 1 Brøndby BC 5  10-0
Serie 5 Kreds 25 Helsingør 6 Gladsaxe 3  3-2
Serie 5 Kreds 25 Jægerspris 6 Københavns BTK 10  2-3
Serie 5 Kreds 25 Gladsaxe 5 Furesø 8  3-2
Serie 5 Kreds 25 Furesø 8 Gladsaxe 3  2-3
Serie 5 Kreds 25 Jægerspris 6 Helsingør 6  2-3
Serie 5 Kreds 25 Gladsaxe 5 Københavns BTK 10  2-3